- Komerční sdělení-spot_img

Kontroly na hranicích s Českem se budou týkat i vlaků

časopis

Společnosti očekávají mírné zdržení.

Dočasné zavedení kontrol na hranicích Česka se Slovenskem se bude týkat i mezistátní vlakové dopravy. Pro TASR to potvrdily ze Železniční společnosti Slovensko (ZSSK), která o tom byla informována z české strany.

Kontroly by měly začít od půlnoci ze středy na čtvrtek. „Je předpoklad, že vlaky budou jezdit mírně zmeškané. Policie ČR se bude snažit o maximální zkrácení pobytu a zpoždění vlaků. Kontroly budou realizovány v pohraniční stanici na české straně,“ přiblížil mluvčí ZSSK Tomáš Kováč.

Čtěte také:

Nitranský region skrývá netušené poklady a láká na zážitkové akce

Společnost České dráhy rovněž avizovala, že pro hraniční kontroly se mezistátní vlakové spoje zdrží. „V současné době je obtížné odhadovat délku pobytu v pohraničních stanicích a zpoždění v jízdě. Odhadujeme však, že by se zdržení mohlo pohybovat kolem 15 minut v závislosti na obsazenosti jednotlivých spojů,“ uvedl mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský.

Dopravce RegioJet pro TASR uvedl, že očekává maximálně 15minutové zpoždění spojů jedoucích ze Slovenska do Česka. Kontroly mezi Slovenskem a Rakouskem by se ho, jak tvrdí, dotknout neměly.

„V obou případech jsme připraveni spolupracovat tak, aby dopady na dopravu a cestující byly co nejmenší,“ uvedli ze společnosti s tím, že aktivně komunikují s ministerstvy a policií.

Autobusový dopravce Slovak Lines tvrdí, že se s podobnými zvýšenými kontrolami na rakouských hranicích setkává pravidelně. „Ze zkušeností víme, že nemívaly výrazný vliv na případná zdržení. Všechny spoje směrem do Vídně nebo na letiště Schwechat vypravujeme včas nebo jen s minimálním zpožděním,“ uvedl pro TASR mluvčí dopravce Štefan Bako.

Společnost Bratislavská integrovaná doprava, koordinátor integrovaného dopravního systému v Bratislavském kraji, neumí předvídat, co zavedení kontrol na rakouských hranicích přinese.

„Podle medializovaných informací rakouští policisté budou kontrolovat především dodávky a větší vozidla, přičemž nebylo specifikováno, jak se kontroly dotknou autobusové dopravy,“ uvedla pro TASR mluvčí Bratislavské integrované dopravy Eva Vozárová.

Česko i Rakousko ohlásily dočasné zavedení kontrol na hranicích se Slovenskem od půlnoci ze středy na čtvrtek. Důvodem je zvýšená nelegální migrace.

- Reklama -časopis
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora